Chairman: Doug Ducey, Governor of Arizona

Vice-Chairman: Andy Huckaba, City Councilman, Lenexa, Kansas

State Executive Representatives (4)

  • Dannel P. Malloy, Governor, Connecticut
    • Designee: Elin Swanson Katz, Consumer Counsel, Connecticut
  • Doug Ducey, Governor, Arizona
    • Designee: Kirk Adams, Chief of Staff to Governor Doug Ducey
  • Eric Holcomb, Governor, Indiana
    • Designee: Robert E. Carter, Commissioner, State of Indiana Department of Corrections
  • Rick Snyder, Governor, Michigan
    • Designee: David L. DeVries, State of Michigan Chief Information Officer

Municipal Representatives (6)

  • Alix Desulme, City Councilman, City of North Miami, Florida
  • Andy Huckaba, City Councilmember, Lenexa, Kansas
  • Bob Fifer, Mayor Pro Tempore, Arvada, Colorado
  • Catherine Pugh, Mayor, Baltimore, Maryland
    • Designee: Afra Vance-White, Director of External Affairs for the City of Baltimore, Maryland
  • Lee M. Kleinman, Dallas City Council member, Texas
  • Stephen K. Benjamin, Mayor City of Columbia, South Carolina

County Representatives (3)

  • Bill Gates, Supervisor, Maricopa County Board of Supervisors, Arizona
  • Hans Riemer, Councilmember, Montgomery County, Maryland
    • Designee: Tommy Heyboer, Deputy Chief of Staff, Councilmember Riemer, Montgomery County, Maryland
  • Paul J. Adams, County Commissioner, County of Aroostook in Caribou, Maine
    • Designee: Ryan Pelletier, County Administrator, County of Aroostook in Caribou, Maine

City Attorney Representative (1)

  • Kenneth S. Fellman, County Attorney, Yuma County, Colorado

State Legislative Representatives (7)

  • Angelo J. Puppolo, Massachusetts State Representative
  • Deb Peters, South Dakota State Senator
  • Garry R. Smith, State Representative, South Carolina House of Representatives
  • Jason Saine, State Representative, North Carolina General Assembly
  • Kristin Phillips Hill, State Representative, Pennsylvania House of Representatives
  • Timothy D. Hugo, Delegate, Virginia House of Delegates
  • Wayne A. Harper, State Senator, Utah State Senate

State Public Utility Commission Representatives (4)

  • Alexandra Fern├índez Navarro, Commissioner, Puerto Rico Telecommunications Regulatory Board
  • DeAnn Walker, Chairman, Public Utility Commission of Texas
  • Johann A. Clendenin, Commissioner, U.S. Virgin Islands Public Service Commission
  • Lon E. Roberts, Chairman, Public Service Commission of Wisconsin
    • Designee: Angie Dickison, Wisconsin Broadband Director

Tribal Representatives (5)

  • Arthur Blazer, President, Mescalero Apache Tribe, Mescalero, New Mexico
    • Designee: Godfrey Enjady, General Manager, Mescalero Apache Telecom, Inc., Mescalero, New Mexico
  • Clifford Agee, Chickasaw Nation, Ada, Oklahoma
  • James R. Norton, Yurok Tribe, Klamath, California
  • Danae Wilson, Manager, Department of Technology Services, Nez Perce Tribe
  • Russell Begaye, President, The Navajo Nation, Window Rock, Arizona
    • Designee: Teresa Hopkins, Executive Director of the Navajo Nation Telecommunications Regulatory Commission, Window Rock, Arizona

Updated: 
Tuesday, September 11, 2018